Ubohý Bulvár

15. října 2012 v 22:02 | Angelin
Bulvár si nekupuji, pravidelně ho nečtu, ale dnes mne zaujal jeden titulek a zjišťuji, že vyšší majetné a vzdělané a po Čechách slavné vrstvy společnosti se v soukromí chovají kolikrát ještě hůře, než obyčejní chudí lidé. A nebo se jejich ubohost a zloba vyrovná ubohosti a zlobě lidí všeobecně neznámých.

Jistý Kokta měl dvouletý poměr s o více jak třicet let mladší dívkou, až zamilovaná, devatenáctiletá, naivní dívka otěhotněla. Dokonale ji zřejmě poblouznil, jen proto, aby jí pak společně se svou ženou mohl urážet, veřejně zostuzovat - dívku vyhazují ze všech podniků, které jsou obdařeny přízní manželky Kokty - Partyšové. Nemají slitování, ani přesto, že je těhotná a čeká s Koktou jeho vlastní dítě. Dívce je 19let, takže jistá notná dávka naivity, která je pro tento věk tak příznačná, by rozhodně měla být brána v potaz.

Partyšová o dívce tvrdí, že by měla vyhledat pomoc odborníka ( http://prask.nova.cz/clanek/novinky/gabina-partysova-o-tehotne-milence-manzela-ornella-by-mela-vyhledat-pomoc-odbornika.html ) napříč tomu, že dívka je očividně v pořádku a bude moderovat i jednu soutěž krásy. Partyšové nevadí, že Ornella je v těhotenství a mohla by tak mírou všeho stresu a ponižování o dítě přijít. To dítě je ale přeci i Koktovo, tak když ho tak Partyšová miluje, tak ve svém věku, se svými životnímu zkušennostmi by se jistě měla umět přenést přes bezohlednost k nevinnému stvoření.


Kokta se nechal slyšet, že na Levobočka! rozhodně nebude platit nějaké velké výživné. Nemám slov. A co nejvíce na tomto trapné? Že nic neřeší soukromně, mezi sebou, protože tyto věci týkající se citů, dětí, rodiny atd. jsou nadmíru osobní, ale že se nezdráhají dělat takto divadlo celému národu.
Dívka je mladá, naivní, Kokta je, nevím, jak to říci slušně, a Partyšová je podle mého názoru již od pohledu přísná, rozkazovačná, namyšlená Paní. A dítě? To je v tom absolutně nevinně a to by si tito slavní, vzdělaní a bohatí měli uvědomit v první řadě. Pak by měli být schovívaví k Ornelle, kvůli tomu, jak je mladá, a jen oni a Bůh ví, kdo je více na vině, zda-li Kokta, nebo Partyšová. Každopádně svést mladou pohlednou dívku, dva roky s ní podvádět svou ženu, mít s ní dítě a pak ji ani nepozdravit a vytvářet jí v době, kdy čeká !jejich! dítě takové hluboce stresující podněty, ani ji nepozdravit, to je vzhledem k věku Kokty hodné ledatak příjmení toho pána. A proč žije s rozkazovačnou, panovačnou ženou, když k ní dost možná nic necítí? Vydírání, majetek, jen toto mne napadá. A proč Partyšová chce žít s někým, kdo jí takto veřejně podvedl? Vinu vidím buď v Partyšové, nebo Koktovy, jistý podíl viny nesou ale oba dva. Ornella až daleko za nimi se svou naivitou a dítě vinu pochopitelně nenese žádnou.

Hodně mi to připomíná onu scénu z Nového zákona, kdy dav chtěl ukamenovat nevěrnou ženu. Až zasáhl Kristus, který řekl: "Kdo je bez viny, ať první hodí kamenem." ........ON věděl, že v tom davu zlostných jsou mnohem horší lidé, než-li ta nevěrná žena. Oni pochopitelně nemohli hodit kamenem a ten, kdo by mohl - jedině Kristus, to také neudělal. "Neodsoudili tě, ženo? Ne.. Ani já tě neodsuzuji, jdi a už nehřeš."

Já také nikoho neodsuzuji, leč necitelné jednání mnohých v tomto nepodařeném divadle odsuzuji nejvíc. Jak kdo uvažoval, když mu bylo devatenáct? Napůl dítě, napůl dospělý. Kdo z nás byl ostřílený a zkušený? Kdo nebyl ani trochu snílek a dítě? Nikdo. A oni nemají pochopení, ani kousek respektu a úcty. Neříkám v nevěře pokračovat, ale chovat se k sobě jako lidé. Kde to ale žiji, že.

 


Aktuální články

Reklama