Citová deprivace

28. února 2012 v 20:33 | Angelin
Musím se vám svěřit. Mám silný dojem, pomalu už pevný názor, že většina lidí v tomto státě se řadí k citově deprivovaným jedincům. Deprivace je stav, který vzniká, když je k čemukoli z lidského bytí málo podnětů. Tedy kultura a vztahy ve společnosti tomu jedině nahrávají. Reklamy plné sprostory a agrese. V TV velmi často násilí, strach, sex a prachy. Objevil se již před celkem mnoha lety kult hnusu, který neustále narůstá.

Já nevím, nechápu, kolik lidí tomu naslouchá, má takové "věci" rádo a ještě se za to ani nestydí. Vždyť taky proč taky? Většina to přeci schvaluje. A tak není důvod se ani stydět.

Ale stydí se za city, za nezištné dobro, za upřímnost, v konečném důsledku se lidé jednoduše stydí za lidskost a pravdivost.
Naopak za špatné jednání se nestydí. Naopak. Hrdě se k nejrůznějším formám špatného jednání sami hlásí. Např. většina lidí vám dnes řekne, že závist je přirozená věc, také agrese a škodolibost. A všichni to svedou většinou na přírodu. Přeci jsme se vyvinuli z opic, néé, voléé???

Já se nestydím za lidskost, city, či pravdivost. Naopak by mi byla hanba za věci, které drtivá většina lidí pokládá za úplně normální. Já ne. Např. prezident jakéhokoli státu, který by vyhlásil válku je pro mne masový vrah. Vsadila bych se, že většinu lidí to ani nenapadne. A přitom je to pravda.


Mám pro citové deprivanty jen jednu větu: "Nestali jste se lidmi. Špatně jste naložili se životy, které jste dostali od Boha."


Lidé, vzpamatujte se. Svým zlem děláte peklo na Zemi. Druhým, sami sobě, přírodě i zvířatům. Chápete vůbec, co je cit? Jak je na Zemi tolik věcí krásných, nádherných? Nebo se už na vše díváte jen s pohledem k čemu vám to bude? MILUJETE TENTO SVĚT? CHCETE SE VŮBEC PODÍLET NA TOM, ABY BYLO DOBŘE? NEBO UŽ VÁS TÁHNE JEN ZLO A TOUHA BÝT VŽDY VŠUDE PRVNÍ??? Velmi na světě schází cit pro pravdu, lásku, dobro a krásno. Uvědomujete si, že co je krásné (krom vystrojených žen, které když se pak umyjí, je nepoznají) je i dobré? Co ucítíte, při následujícím videu? Úžas, jak je ta příroda nádherná, jak ta hudba je krásná? A nebo jen prázdnotu? VZPAMATUJTE SE. Zlo se šíří jako epidemie. Je příliš zlých a velmi málo skutečně dobrých. Já mohu jen šířit dobro a krásno a doufat, že mne za to "neukřižují". 


Aktuální články

Reklama